Jestliže si rádi a často užíváte domácí letní pohodu ve svém bazénu, pak je také na místě uvažovat nad tím, co byste mohli dalšího udělat proto, abyste zlepšili účinky pobytu v bazénové vodě na váš organismus. Je to takové spojení příjemného s užitečným – když jste ve vodě často, vyplatí se vodu vylepšit tak, aby pro váš organismus byla ještě prospěšnější.
A jedna z možností je nasnadě, je to bazénová sůl. Slaná voda má totiž příznivé účinky na pokožku plavců, zvláště těch, kteří mají nějaké chronické kožní problémy jako jsou různé ekzémy anebo lupénka.A vlastně se není vůbec čemu divit, vždyť slaná mořská voda je jedním z důvodů, proč takto postižení lidé jezdí na ozdravné pobyty k moři. Takže se nabízí vytvořit si takové malé „mořské“ lázně u sebe doma a ušetřit tak spoustu peněz vydaných za drahé zájezdy.
Není sůl jako sůl
A to tím spíše, že bazénová sůl je velice levná, a to dokonce i přesto, že pro použití do domácích nádrží není možné použít klasickou potravinářskou sůl běžně prodávanou v obchodech s potravinami, ale speciálně upravenou bazénovou sůl. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy soli je především v tom, že potravinářská sůl bývá obohacena o jód, který sice příznivě působí na lidské tělo, nicméně v bazénové vodě by mohl způsobit nežádoucí hnědé zabarvení. Nicméně i přesto je nákup mořské soli do bazénu poměrně levnou záležitostí a nic na tom nemění ani fakt, že ji potřebujeme mít k dispozici hned několik kilogramů najednou.
Pokud se tedy rozhodnete pro zušlechtění vody ve vašem bazénu s pomocí soli, a to ať už vlastníte speciální salinizační jednotku či nikoli, tak můžete vybírat hned z několika druhů soli pro tyto účely.